5 argumentów, które przekonają Cię do wypróbowania oleju z czarnuszki

Już w czasach antycznych używano czarnuszki jako leku na wszelkie problemy z układem pokarmowym – potwierdza to sam Hipokrates. Od dawna wybierano ją także, chcąc szybko poradzić sobie nawet ze zwykłym przeziębieniem czy stanem zapalnym. W dzisiejszych czasach odkrywamy coraz więcej właściwości tej niezwykłej rośliny.

Czarnuszkę można spotkać obecnie w 2 postaciach – oleju tłoczonego na zimno albo charakterystycznych czarnych ziarenek. Wiele osób decyduje się na coraz popularniejszy olej z czarnuszki Właściwości tego preparatu ziołowego są dla nas wręcz bezcenne. Często stosowana w kuchni, dała się z czasem poznać jako niezwykle wszechstronne lekarstwo.

1. Pachnące olejki eteryczne – to cenne składniki występujące w ziarnach czarnuszki, dzięki którym roślina nie tylko szybko radzi sobie z niejedną dolegliwością, ale także roztacza dookoła bardzo intensywną woń.

2. Sprawnie funkcjonujący układ pokarmowy – spożywając w miarę regularnie olej z czarnuszki, skutecznie chronisz swój żołądek – i nie tylko. Drogocenne składniki, jakie znajdują się w czarnuszce, radzą sobie z różnymi problemami układu pokarmowego.

3. Skóra i włosy – czarnuszka doskonale sprawdza się jako lek na wszelkiego rodzaju problemy skórne (także te dotyczące głowy). W celu ich skutecznego wytępienia należy smarować skórę olejkiem lub kosmetykiem wyprodukowanym na bazie nasionek.

4. Wysokie ciśnienie – niezawodny olej z czarnuszki znacznie spowalnia przyrost homocysteiny, doprowadzającej do powstawania zmian miażdżycowych. Dodatkowo obniża ciśnienie, wykazując zbawienny wpływ na nasz układ naczyniowo-sercowy.

5. Wirusy, grzyby, bakterie – tymochinon zawarty w czarnuszce radzi sobie z nimi znakomicie. Dzięki jego obecności ziarenka posiadają tak docenianą przez wielu z nas moc.

Jeżeli nabierasz ochoty na olej z czarnuszki opinie lekarzy, które przeczytasz choćby w Internecie, z pewnością pozwolą Ci dowiedzieć się więcej na jego temat. Może być wykorzystywany zarówno zewnętrznie, jak też doustnie (dorośli 1 łyżeczka 2 razy dziennie, dzieci poniżej 12. roku życia maks. pół łyżeczki) czy też dodawać do potraw. Z pewnością warto zainwestować w olej z czarnuszki Zastosowanie wykazuje bardzo szerokie i może korzystnie wpłynąć na nasze codzienne samopoczucie.