Biżuteria dla naszego domu

Kobiety noszą biżuterię, która odbija światło, nadaje blasku, podkreśla urodę. Biżuteria może nadać charakteru, opowiedzieć historię danego człowieka, przekazać wartości. Ilość biżuterii i jej rodzaje świadczą o stylu i smaku całej stylizacji. Nasze domy również mogą nosić biżuterię.

Urządzając nasze wnętrza zazwyczaj mamy jakiś styl przewodni np. industrialny, glamour, skandynawski. Jedne z nich charakteryzują się ogromną prostotą, inne zaś bogactwem dodatków. To od ciebie zależy, na który się zdecydujesz, jednak musisz być konsekwentny. We wnętrzach skandynawskich dziwnie będą wyglądały np. żyrandole kryształowe. Można łączyć style, jednak trzeba to robić bardzo ostrożnie.

Żyrandole kryształowe i lampy

Żyrandole kryształowe i lampy to jedne z najbardziej okazałych, ale i drogich ozdób w naszym domu. Kryształy rozpraszają światło, dzięki nim pomieszczenie staje się bogate, ozdabiają je niczym biżuteria. Piękne i majestatyczne żyrandole kryształowe najczęściej spotykamy w salach bankietowych, pałacach i innych dużych, wystawnych obiektach. Ponadczasowe i niezwykle eleganckie przyciągają wzrok i nigdy nie pozostają niezauważone. Na taką oprawę punktów oświetleniowych możemy pozwolić sobie także w domu, tylko w mniejszym rozmiarze. Kryształowe mogą w naszym domu być również kinkiety, lampki nocne w sypialni i łazience.

Zastawa kryształowa na stół

Kryształy bardzo dobrze wyglądają na stole, podczas wystawnej kolacji np. w czasie świąt. Najlepiej prezentują się zdobione, kryształowe kieliszki, dzbanki na wodę czy cukiernice. Jako piękna ozdoba stołu sprawdzi się również kryształowy świecznik, który nada naszej stylizacji szyku w stylu glamour. Z kryształu mogą być również obrączki na serwetki układane obok sztućców. Z tego samego tworzywa mogą być również wykonane klosz na ciasto i owoce. Jeśli chodzi o talerze, wazy i półmiski na mięso czy warzywa raczej używa się zastawy porcelanowej. Dobrej jakości, markowa porcelana będzie równie piękną ozdobą stołu, jak kryształowe elementy. Nakrywając stół, pamiętajmy o umiarze. Zastawa i tekstylia to jedynie oprawa, a główną rolę podczas posiłku powinny grać przepyszne potrawy.

Figurki na regałach

Czasy, kiedy na regałach i szafkach ustawiało się porcelanowe słoniki lub wręcz całe stada na szczęście już minęły. Obecnie stawia się na ozdoby i dodatki, które tworzą klimat, pasują do całego wnętrza i nadają mu charakteru. Jeśli mimo wszystko lubimy bibeloty, reszta dodatków powinna być dla nich tłem, inaczej w naszym mieszkaniu zapanuje stylowy chaos. Styl wnętrzu na samym początku postarajmy się nadać poprzez rzeczy praktyczne dodatki takie jak lampy, osłonki na doniczki kwiatowe, wazony. Dopiero kiedy będziemy mieć już wszystkie praktyczne rzeczy, możemy rozejrzeć się za np. porcelanową figurką pomalowaną srebrną farbą, czy lustrem ozdobnym z kryształu lub wysadzaną świecącymi kamieniami ramą.

Zdjęcia i obrazy na ścianach

Fotografie i obrazy powieszone na ścianach to jedne z najbardziej osobistych ozdób w naszym mieszkaniu. Za każdym kryje się w nich niesamowita historia z wakacji, imprez rodzinnych czy ważnych wydarzeń takich jak ślub, narodziny dziecka itp. Tego typu ozdoby w naszym mieszkaniu same w sobie są niczym biżuteria dla ścian. Nie potrzebują wystawnej oprawy. Zdjęcia w antyramach bądź cieniutkich ramkach można jednak odpowiednio oświetlić. Najwięcej miejsca na ścianach do zagospodarowania mamy na klatkach schodowych w dużych domach.

Ozdabiając nasze domy, powinniśmy trzymać się początkowych założeń i zachować umiar. Tylko w taki sposób możemy sprawić, że nasze mieszkanie czy dom będzie urządzony ze smakiem.