W spisie państw, które wskazane jest odwiedzić w celach turystycznych znajduje się Wietnam. To kraj posiadający więcej niż dziewięćdziesiąt milionów mieszkańców. Jest piętnastym państwem na Ziemii pod względem populacji. Wietnam jest państwem leżącym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem a także Kambodżą. Państwo to jest niedużo większy od Polski.

Należałoby wiedzieć jakie ciekawostki kryje w sobie Wietnam. Jedna z nich to fakt, że znajduje się tu znaczna liczba skuterów. Większość rodzin posiada ich po kilka. W środku dnia w miastach jest nader spokojnie, ponieważ po obiedzie obywatele Wietnamu posiadają w zwyczaju ucinać sobie drzemkę.

Gdy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zdziwieni, jak tubylcy będą nas wypytywać o lata, stan cywilny i obywatelstwo. Jako że są to typowe pytania zadawane obcokrajowcom. Podróżnicy, jak i wszyscy inni mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbatki podawanej nieodpłatnie.

Do innych nowinek należy to, że 3/4 Wietnamczyków ma takie samo nazwisko, które jest również imieniem. Podczas gdy patrzaliśmy na filmy o Wietnamie nie uszło napewno naszej uwadze to, iż jest tam dużo zwierząt. Towarzystwo egzotycznych zwierząt, to jeden z powodów, dla jakich turyści podróżują do tego azjatyckiego państwa. Zastać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, powolne, nosorożce, węże poza tym mnóstwo innych zwierząt.

Wietnam, to też miejsce słynące ze okazałych budowli a także świątyń. To kraj dla nas egzotyczny i wobec tego nie wiemy czego oczekiwać. Wcześniej, gdy myśleliśmy o tym państwie, to na myśl przybywa nam jedno powiązanie – Wietnam wojna. Obecnie już w ten sposób nie kojarzymy tego odległego od Polski państwa.

Ci którzy wcześniej byli w tym kraju twierdzą, iż można się w nim zakochać. Po pierwsze jest to nader rozciągnięty kraj. Powierzchnia Wietnamu obejmuje przeszło trzysta trzydzieści kilometrów kwadratowych. Państwo to dzieli się na 58 prowincji. Wietnam jest państwem w dużej mierze rolniczym. Praktykuje się tutaj nie tylko ryż, ale również herbatę, tytoń, ananasy, i dodatkowo kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii pod względem uprawiania kawy.

Więcej informacji:
vietnam visa application .