Co poprawi wygląd twojego łóżka?

Dlaczego łóżka na zdjęciach różnych sypialni wyglądają tak stylowo, a nasze jest tak zwyczajne? Niby ten sam model, a wygląda tak, że nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek je zobaczył. Widocznie brakuje mu kilku elementów, które nadadzą mu charakter.

Niektórzy nawet nie poprawiają pościeli po wstaniu z łóżka, niektórzy jednak przykładają więcej starań. Oczywiście nie zapraszamy naszych gości, aby zwiedzali sypialnię, jednak wolelibyśmy, aby nie zobaczyli przez uchylone drzwi naszego rozmemłanego łóżka.

Jaki element daje szczególny element dekoracyjny?

Pamiętajmy, że czasem im mniej, tym lepiej dlatego czasem nadmiar różnego rodzaju dodatków może wyglądać kiczowato.

  • Zagłówek łóżka – element bardzo widoczny, nadający charakter i kierunek całej stylizacji łóżka, a nawet sypialni. Wygląd zagłówka zależy od wyobraźni jego właściciela. Może być metalowy stylizowany antyk, drewniany, tapicerowany. Zastanówmy się, czy zagłówek ma być tylko ozdobą, czy lubimy np. czytać książki i opierać głowę o niego. W takiej sytuacji warto wybrać miękki, tapicerowany zagłówek.
  • Narzuta – służy do zakrywania pościeli, pod którą śpimy. Dzięki narzucie łóżko wygląda bardzo estetycznie i schludnie. Narzuty są wykonane zazwyczaj z cięższych materiałów, są bardzo ważnym dodatkiem stylizującym łóżko.
  • Poduszki – poduszki, na których śpimy to jedno, jednak bardzo dobrze wyglądają poduszki ozdobne, które rzucamy niedbale w okolicach zagłówka. Wyglądają bardzo stylowo i mogą być miłym dodatkiem do popołudniowej drzemki.
  • Pościel – mimo że pościel przykrywamy narzutą, również powinna być estetyczna, w stylu bliskim całej sypialni. Najlepsza jest pościel z naturalnych tkanin, która są miłe w dotyku i nie pozostawiają wzorków na twarzy.
  • Prześcieradła – nic nie denerwuje tak jak ściągające się prześcieradło. Obecnie nie ma już chyba domu, w którym prześcieradła na gumkę nie zastąpiły tradycyjnego. Prześcieradła na gumkę muszą być dopasowane idealnie do wielkości materaca, tylko wtedy spełniają swoje zadanie.
  • Koc