catering imprezowy

Czym się kierować wybierając catering na imprezę?

Catering imprezowy doskonale nadaje się na urodziny organizowane w domu, a także bankiet w pracy. Restauracje oferują wiele różnorodnych propozycji, stąd w trakcie wyboru najlepszego cateringu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Jaki catering imprezowy wybrać?

Wybór firmy cateringowej zamiast spędzania kilkunastu godzin w kuchni na gotowaniu, dekorowaniu i przygotowaniu jedzenia to doskonały pomysł, który cieszy się coraz większą popularnością. Catering imprezowy nie wiąże się jedynie z dostarczeniem gotowych dań, gdyż dobrze przygotowana ekipa zajmie się planowaniem menu, robieniem zakupów, prezentacją, a nawet serwowaniem posiłków i sprzątaniem po zakończonym wydarzeniu.

Klienci indywidualni mają inne potrzeby niż sporych rozmiarów korporacje, dlatego przed wyborem firmy cateringowej należy sprawdzić, w czym się specjalizuje. Indywidualne podejście do klienta to gwarancja sukcesu. Jadłospis dostanie wtedy dopasowany do preferencji i potrzeb, ważne jest przygotowanie przekąsek czy ciepłych dań dla każdej przybyłej osoby – w taki sposób można ochronić imprezę przed klęską. Catering imprezowy powinien zostać dopasowany do wymagań i preferencji gości. Odwiedzający mogą spożywać na przykład posiłki wegetariańskie, bezglutenowe i inne. Catering imprezowy może zostać doręczony w wybrane miejsce, a następnie serwowany przez domowników albo organizacją imprezy zajmuje się firma. W przypadku dużych imprez, a także ze względu na różnorodność serwowanych dań, wybrane firmy dostarczają termosy, bemary czy pojemniki na wynos.

Wybierając catering, trzeba wiedzieć, gdzie odbywa się impreza – w plenerze czy w budynku. Ta informacja pozwoli dostosować jadłospis nie tylko do aranżacji i motywów przewodnich całej imprezy, ale również i temperatury oraz pozostałych warunków atmosferycznych. Imprezy w plenerze są trudniejsze, jednak można zadbać o serwowanie ciepłych przysmaków prosto z grilla i inne dodatki.

Catering firmowy oferuje różnorodne jadłospisy, a w nim tradycyjną Polską kuchnię albo awangardowe dania z całego świata. Na imprezie może gościć pyszny makaron z Włoch, soczyste kiełbaski z Niemiec oraz słodko-kwaśne smaki z Chin.