Dekoracje łazienkowe-na co warto postawić?

W nowoczesnych łazienkach nie zawsze gości minimalizm. Łazienka jest nie tylko pomieszczeniem sanitarnym, lecz także miejscem odpoczynku i odnowy, dlatego warto udekorować łazienkę, by panował w niej przyjemny nastrój, niczym w pomieszczeniu dziennym. Jakie dekoracje wybrać do łazienki?

Czym wypełnić puste ściany w łazience?

Na ścianach w nowoczesnych łazienkach z powodzeniem mogą znaleźć się ramki ze zdjęciami, obrazkami, nowoczesnymi grafikami, a nawet plakatami. Dzięki temu łazienka stanie się ożywiona i będzie panował w niej niepowtarzalny klimat. Dużą popularność zyskały również dekoracje świetlne typu cotton balls znane i lubiane z innych części domu- w łazience również świetnie się odnajdują. Dość powszechne stały się także wszelkiego rodzaju napisy. Od sentencji pasujących do danej sytuacji/miejsca, przez wzniosłe motta aż po typografię łączącą sztukę przestrzennego rozmieszczania liter tworzących zamierzony wzór.

Na pustych ścianach można zamontować półeczkę na drobiazgi np. zapachową świecę lub pudełko na różne przybory kosmetyczne. Warto postawić na niej także dekoracyjny odświeżacz powietrza. Łazienka jest miejscem, gdzie funkcjonalność powinna odgrywać kluczową rolę, dlatego dobrze, aby przedmioty użytkowe były jednocześnie ciekawą dekoracją łazienki. Dlatego wybierając dywanik łazienkowy, czy dozownik do mydła, warto postawić na ciekawe kolory i wzory.

Dywanik łazienkowy i inne funkcjonalne gadżety mogą stać się dekoracją łazienki.

Wydaje się to oczywiste, ale wciąż często o tym zapominamy, że każdy detal ma znaczenie. Dlatego warto wybrać dywanik łazienkowy, który będzie dekoracyjnym akcentem łazienki. Na rynku mamy do wyboru wiele kolorów, wzorów oraz materiałów, z których wykonane są dywaniki łazienkowe. Ręczniki oraz dywaniki łazienkowe na co dzień są przecież widoczne w łazience, stanowią integralną część jej wystroju. Warto dobrać je idealnie do stylu wnętrza – najlepiej wszystkie takie same.

W dzisiejszych aranżacjach łazienek kosz na pranie jest coraz częściej ukryty, np. w meblach- wykorzystuje się dużą szufladę w słupku meblowym. To na pewno bardzo funkcjonalna opcja, niemniej jednak zabiera nam możliwość kombinowania z koszem na pranie. Zamiast zwykłych plastikowych koszy lub tych schowanych w szafach, warto postawić na wielkie wiklinowe, w stylu vintage, przypominające stare kubły czy podobne do worków.

Dekoracje własnoręcznie wykonane hitem łazienek.

Stylowe ozdoby do łazienki to nie tylko drobiazgi, które możesz kupić, ale również wykonać samodzielnie. Dekoracje wykonane własnoręcznie, zwane DIY (do it yourself), mają tę moc, że da się je perfekcyjnie dopasować do łazienkowej przestrzeni. Jednymi z najpopularniejszych drobiazgów, jakie można zaprojektować na zasadzie DIY są słoiczki na mydełka, sole do kąpieli czy płatki kosmetyczne. Wystarczy kilka umytych, suchych słoików ozdobić koronkowymi wstążkami, sznurkiem lub innym materiałem, pasującym do aranżacji łazienki. Warto pamiętać, że transparentne szkło zawsze świetnie się prezentuje, zwłaszcza z barwną zawartością.

Wielbiciele natury mogą zacząć swoją przygodę z drewnem, np. wykonać samodzielnie półki lub regał ze skrzynek, lub wykonać ozdobę z plastrów drewna na ścianę. Do ozdoby łazienki można wykorzystać niepotrzebną starą, drabinę, która może służyć jako wieszak na ręczniki. Wystarczy ją jedynie wyczyścić i zabezpieczyć drewno specjalnymi preparatami. W łazience można stworzyć wyjątkowy klimat, wystarczy ciekawy pomysł i trochę wysiłku.