Uzyskanie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem takimtrudnym, jakby to mogło wyglądać za pierwszym razem. Niniejszy artykuł to odpowiednia sugestia dla wszystkich osób, jakie w najbliższym terminie planują podróżować do Kanady, jednak nie mają zielonego pojęcia jak otrzymać wizę.

O czym należy pamiętać? – Kanada wiza
W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o tym, iż wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w razie przyjazdu do tego ładnego państwa, jak w trakcie wyprawy przewozem. Polacy, którzypragną odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach turystycznych nie muszą posiadać standardowej wizy. W dzisiejszych czasach potrzebny jestjedynie poświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki możesz uzyskać online, bez potrzeby wychodzenia zmieszkania.

eTa do Kanady przez internet

Otrzymanie dokumentu eTA pochłania dosłownie parę minut i co najlepsze całość możesz spełnić za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest w związku z tym kolosalną oszczędnością czasu, gotówki i znacznych nerwów. Żeby zdobyć niezbędne zaświadczenie należy wypełnić konkretny wniosek, który, wolno wyszukać na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można wyszukać także na stronie ambasady Kanady, jednakże niestety osiągalny jest tam wyłącznie w języku angielskim oraz francuskim. Po zrealizowaniu wniosku trzeba udzielić odpowiedzi na kilka łatwych zapytań (np. czy byliśmy oskarżeni, czy mieliśmy kontakt z osobami cierpiącymi na gruźlicę itp.). Do pozyskania poświadczenia eTA konieczny jest paszport oraz adres e-mail, na który dostaniemy dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady to suma około 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Wpłaty można rzecz jasna w komfortowy sposóbdokonać online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać trzeba także o tym, iż za sprawą eTA zdołamy w Kanadzie zatrzymywać się maksymalnie do 6 miesięcy. Wskazane jest wspomnieć również o tym, że dokument aktualny będzie przez 5 lat od chwili wydania. Wyjazd odbywa się wyłączniena podstawie paszportu, wobec tego nie ma potrzeby printowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę można zapisać online tylko jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce implikuje to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady ma obowiązek uzupełnić formularz pięć razy. Jak wspomniano u góry wiza jest obowiązująca wyłącznie w czasie 5 lat, lecz jeśli nasz paszport uprzednio straci ważność, toautomatycznie wiza również przestanie mieć moc wiążąca. Czas otrzymywania elektronicznej wizy trwa tradycyjnie od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być aktualny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży.