Jak się ubrać na wesele w zależności od pory roku?

Kiedy otrzymamy zaproszenie na wesele i zdecydujemy się pójść, musimy załatwić dwie sprawy – kupić prezent i zaplanować strój. Prezent obecnie to najczęściej ładnie opakowane pieniądze. Strój, jeśli mamy taki, który możemy wykorzystać to problem z głowy. Wystarczy tylko dobrać jakieś dodatki, kupić kwiaty i dobrze się bawić.

A co jeśli żadna sukienka nie nadaje się na wesele, a jeśli już nawet coś mamy to dawno wyszło z mody. Wtedy niestety trzeba coś kupić, co nie zawsze jest takie łatwe. Stroje weselne wykazują się dużą dowolnością, jednak należy przestrzegać kilku zasad co do wykwintności i koloru sukienki oraz zachować zdrowy rozsądek. Żakiety do sukienki na wesele czy polerka to tez ważny element stroju.

Jaki kolor wybrać?

Biały kolor jest zarezerwowany dla panny młodej, czarny kojarzy się z pogrzebem, a czerwony jest zbyt krzykliwy. Tych barw należy się wystrzegać. Ostatnio pojawił się jednak trend, w którym mamy nowożeńców zakładają kremowe, jasne kreacje, a świadkowe występują w czerwieni. Jak widać, od każdej reguły występują wyjątki. Kiedy zdecydujemy się na jeden z zakazanych kolorów, możemy spróbować go czymś przełamać, np. czarna sukienka może być zestawiona z białym żakietem lub złotymi butami, biała sukienka może być krótka, bez zdobień a do niej możemy założyć kolorową biżuterię. Najważniejsze, żeby np. ubierając się na biało uciec całą stylizacją od panny młodej. Podobnie smutek czarnego koloru przełamać czymś jaśniejszym itp.

Jaki krój powinna mieć sukienka na wesele?

Krój kreacji na wesele bardziej powinniśmy dobrać do swojej sylwetki niż do okazji. Raczej powinniśmy jednak unikać sukni balowych, maksymalnie wystawnych typu księżniczka. Taki model jest zarezerwowany dla panny młodej. Spokojnie możemy pozwolić sobie na odkryte plecy, głębszy dekolt czy długość mini. Najważniejsze, żeby zachować zdrowy rozsądek, ubrać się stosownie do wieku, podkreślić walory i ukryć mankamenty swojej sylwetki. Pamiętajmy, że mimo iż czas upłynie, na weselach bardzo często są kamerzyści, którzy zarejestrują, jak wyglądaliśmy tego dnia i dobrze byłoby, jeśli nie będziemy musieli się tego wstydzić.

Co założyć na sukienkę weselną, kiedy jest zimno?

Kiedy wesele zaplanowane jest na miesiące chłodne np. luty czy nawet marzec musimy wyposażyć się jeszcze w jakieś okrycie. Sukienki weselne często są na ramiączka lub z krótkim rękawem. W takim stroju nie zawsze jest nam ciepło, chyba że cały czas tańczymy. Dobrze w tej roli sprawdzają się wszelkiego rodzaju marynarki. Żakiety do sukienki na wesele powinny pasować do całej stylizacji, jednak nie muszą w żadnym wypadku być w tym samym kolorze. Dobierając żakiety do sukienki na wesele, zwróćmy uwagę, aby nie był dłuższy niż sukienka, bo wtedy wygląda to, jakby był sam żakiet i aby był lekko rozszerzany u dołu, szczególnie jeśli zakładamy go do rozkloszowanej sukienki czy spódnicy. Dobrze sprawdzają się również krótki bolerka i skórzane kurtki, które z powodzeniem można nosić na co dzień do dżinsów.

Jakie buty wybrać na wesele?

Buty na wesele oczywiście na obcasie, ale powinniśmy mieć coś wygodnego w pogotowiu. Nawet panie, które urodziły się w szpilkach, pod koniec imprezy nad ranem mogą mieć ochotę założyć coś wygodniejszego. Nie warto się męczyć w niewygodnych butach przez całe wesele. Przecież następnego dnia w wielu przypadkach czekają nas jeszcze poprawiny, na które nie możemy przyjść w papuciach, jednak jeśli pozdzieramy skórę na stopach poprzedniego dnia, tylko takie rozwiązanie nam zostanie. Poza tym po oczepinach można zmienić nie tylko buty, ale również sukienkę – to stary zwyczaj, który rzadko, ale nadal jest praktykowany.