Wiza do USA vs. autoryzacja pobytu w Kanadzie

Ameryka Północna to dla wielu obywateli Europy nadzwyczaj atrakcyjne miejsce. Ze względu na dzielący ten ląd dystans od Europy, do tej pory nieliczni mogli pozwolić sobie na taką wycieczkę. Dziś aczkolwiek ceny biletów samolotowych są coraz niższe, wobec tego podróżowanie staje się zdecydowanie bardziej przystępne. Przed wycieczką należy jednak uregulować formalności administracyjne.

Wiza do USA

Jeśli obywatel Polski organizuje wycieczkę do USA, powinien na początku zorganizować wizę. Zagadnienia wizowe są dość kontrowersyjne i od dawna wywołują wśród ludzi sporo emocji, nie za każdym razem przyjemnych. Są zarówno sympatycy, jak również przeciwnicy wiz. Wiele osób zaznacza, że jeśli Polacy zachowywali się odpowiedzialnie oraz terminowo opuszczali Stany Zjednoczone przed upływem ważności swojego pozwolenia na pobyt w tym samym miejscu, wizy mogłyby zostać zniesione. Z powodu deficytu zaufania do Polaków, jednak wizy do Stanów są obowiązkowe i na ten moment nie zanosi się na zmianę tego prawa. Jeżeli komuś przeszkadza postępowanie starania się o wizę i ktoś obawia się rozmowy z konsulem, to rozwiązaniem może być podróż do innego państwa Ameryki Północnej. Mowa oczywiście o Kanadzie!

eTA do Kanady

Zachwycająca Kanada, tak śliczna i różnorodna pod wieloma względami, zaprasza i zachęca turystów zachwycającymi krajobrazami, dziką przyrodą oraz podmuchem nowoczesności. E-wiza do Kanady to coś innego niż standardowa wiza, o którą należy się ubiegać. Kanada e-wiza to po prostu elektroniczna autoryzacja swojego pobytu w Kanadzie, ogół odbywa się na oddanej do tego witrynie internetowej. Proces jest nadzwyczaj łatwy oraz intuicyjny. eTA kanadyjska nie wymaga trudnych przygotowań. Trzeba przygotować sobie paszport, adres e-mail i możliwość zapłaty kilku dolarów. Zazwyczaj aplikacja jest rozpatrywana w przeciągu paru minut. W wyjątkowych sytuacjach należy poczekać trochę dłużej bądź nawet wysłać uzupełniające dokumenty. Są to jednak sytuacje bardzo sporadyczne. Po takiej dawce wiedzy trzeba po prostu zabrać się za planowanie podróży.

Zobacz także:
eTA Kanada.