lampy kryształowe

Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

Jeśli marzy Ci się mieszkanie w stylu glamour, musisz dobrze przemyśleć każdy aranżacyjny detal. Ten styl ma uwodzić lśniącymi fakturami, miękkością tkanin i przepychem. Można powiedzieć, że to kwintesencja elegancji i luksusu zamknięta w błyskotliwych dodatkach i ekskluzywnych meblach.

Glamour, czyli czarujące i powabne wnętrza

Wystrój wnętrz w stylu glamour wywodzi się ze stylu filmowych gwiazd, w którym urządzały swoje mieszkania. Pełno było w nich przepychu i nonszalancji. Wnętrza kipiały bogactwem, blaskiem i aranżacyjną przesadą. Dzisiaj jest nieco inaczej, bo styl glamour stał się bardziej wyciszony, odarty z przesady. Tak czy inaczej, pozostały akcenty barokowych aranżacji.

W mieszkaniach, które pretendują do nazwania ich mianem aranżacji glamou,r przeważają elementy luksusowe, np. wysokiej jakości tkaniny i dekoracyjne meble. Żakardowe, welurowe czy satynowe tkaniny okrywają łózka, oparcia fotel czy zdobią okiennice. Oprócz tego, dużo w takich wnętrzach eleganckiego dekoru, np. luster w zdobionych ramach. W mieszkaniach można spotkać srebrne czy pozłacane patery, porcelanę i różne kryształowe dodatki. Jeśli chodzi o barwy, to przeważają ciepłe beże, kremowa biel, zieleń, jasne szarości oraz oczywiście srebro i złoto.

W przypadku mebli trzeba zwrócić uwagę na ich większe gabaryty, przysadzistość i trwałość. Dlatego króluje drewno, metal i mocne płyty MDF. Często spotyka się lakierowane powierzchnie, fantazyjne dodatki, np. kryształki czy specyficzny kształt nóg stolików. W meblach glamour zachwycają też wywinięte gustownie podłokietniki i pikowane, miękkie w dotyku obicia.

Luksusowe oświetlenie, czyli eleganckie lampy kryształowe

Wisienką na przysłowiowym torcie są lampy kryształowe, przywodzące na myśl wnętrza arystokratycznych pałacyków. Mieniące się tysiącami refleksów światło w kryształkach czy blaszkach tworzy w pomieszczeniach niezwykły nastrój. Lampy kryształowe odnajdą się nie tylko w eleganckich salonach, ale też w jadalniach i sypialniach. Bardzo ciekawie prezentują się korytarzach i przedpokojach, szczególnie gdy korespondują z innymi dodatkami w podobnej stylistyce.

Jednak styl glamour to nie tylko lampy kryształowe i żyrandole, ale też dekoracyjne kinkiety i plafoniery. Często w tego typu oświetleniu znajdują się żarówki w formie świeczek lub małe świeczniki. Połyskują srebrnym, złotym lub miedzianym wykończeniem, mają chromowane zdobienia i inne stylowe dodatki.

W stylu glamour nowoczesność miesza się z tym, co dawne. Minimalizm z przepychem, matowe powierzchnie z błyskotliwością. Z takie eklektyzmu rodzi się ciekawy kontrast pełen elegancji, zachwytu i delikatnego humoru.