Jakie pokrycie na dach nowoczesnego domu?

Jakie pokrycie na dach nowoczesnego domu?

Nowoczesne domy prezentują się bardzo atrakcyjnie, są energooszczędne i jednocześnie bardzo trwałe. Blacha na dach to jedna z propozycji pokrycia, ale ogromną popularnością cieszy się także łupek kamienny. Wybór należy uwarunkować własnymi preferencjami oraz dostępnym budżetem.

Jak wygląda nowoczesne pokrycie domu?

W architekturze przyjął się trend, że nowoczesne domy mają ciemną kolorystykę dachu, który zapewnia kontrast dla białego tynku, eleganckiego drewna oraz atrakcyjnych kamieni występujących na elewacji.

Elegancka, płaska dachówka prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a z kolei blacha na dach oprócz atrakcyjnego wyglądu zapewnia także szereg innych cech. Wśród cech charakterystycznych można wskazać prostotę oraz elegancję. Dachówki nie mają żadnych rzucających się w oczy zdobień, dlatego świetnie wyglądają z nowoczesną bryłą budynku. Dostępne są cementowe, ceramiczne, błyszczące oraz matowe dachówki. Z kolei wśród najczęściej wybieranych kolorów występują różnorodne odcienie szarości, czerni oraz antracyt.

Dachówka oraz blacha na dach prezentują się bardzo estetycznie, ale są również materiałami solidnymi, trwałymi i odpornymi na działanie czynników atmosferycznych. Na uwagę zasługuje także izolacyjność akustyczna.

Blacha na dach świetnie sprawdza się na rąbek stojący. To doskonały wybór dla dachu o minimalnym oraz sporym nachyleniu. Największą popularnością cieszy się blacha miedziana albo tytanowo-cynkowa. Wykorzystany materiał gwarantuje nowoczesny wygląd i pożądaną elegancję. Na uwagę zasługuje także szczelność i trwałość. Z kolei układanie materiału odbywa się ręcznie bądź maszynowo.

A może łupek kamienny?

Łupek kamienny to rozwiązanie wprost idealne dla osób wymagających. Mowa o naturalnym materiale budowlanym pochodzącym z kamieniołomów. Materiał prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jest trwały i nie ulega zniszczeniu na skutek działania czynników atmosferycznych. Dodatkowo zapewnia świetną izolacyjność, jest dostępny w wielu kształtach i rozmiarach, dlatego dach jest w pełni dopasowany do bryły budynku. Ze względu na sposób pochodzenia łupek kamienny jest stosunkowo drogi.