Koniec wakacji

Długo poszukiwaliśmy ze znajomymi interesującego sposobu zorganizowania urlopu. Dużo mówiono nam o kamperach, dlatego sami postanowiliśmy doświadczyć tejże odmiany relaksu.

Koszt wynajmu samego kempingu to wcale nie duża biorąc pod uwagę wygodę podróży i zaoszczędzone na hotelach Właściwie zwrócić uwagę na pojazdy z wyższej klasy, jak np. przyczepa kempingowa Hobby. Ta firma posiada różne modele, od małych, aż po takie duże i pojemne. Oprócz tego wnętrze i akcesoria kempingowe w takim pojeździe są w dzisiejszych czasach nad wyraz wygodne. Mamy możliwość zlokalizować w takich przyczepach czasami bardzo wygodne, duże łóżka oraz wysokiej klasy osprzęt do gotowania.

Wczasy w kempingu zorganizowaliśmy na polu kempingowym na południu Chorwacji. Pobyt tam był tanie w przyrównaniu do ofert, hoteli w najbliższej okolicy. Spotkaliśmy na kempingu wielu miłych podróżników, zauroczonych taką formą odpoczynku. Mieliśmy możliwość dowiedzieć się od nich wiele na temat interesujących miejsc, o jakich nie wzmiankują turystyczne broszury. W dodatku mobilność a także wrażenie samorządności, jakie gwarantował nam własny dom na kółkach jest poczuciem bezkonkurencyjnym.

Przed wyruszeniem w podróż powinniśmy jednocześnie bardzo dokładnie zweryfikować stan techniczny auta. Pakując bagaże do przyczepy kempingowej, trzeba ułożyć je w niej równomiernie. Niezaprzeczalnie przed wyruszeniem do wybranej lokalizacji koniecznie trzeba zdiagnozować, w jakim punkcie dokładnie będziemy mogli parkować przez dłuższy czas wraz z własnym lokum na kołach. Nie we wszystkich miejscach bowiem jest to wykonalne.