OBS utrudnia nocny wypoczynek

OBS to schorzenie nieprzyjemne tudzież niebezpieczne. Jeśli odnotujemy objawy najczęstsze objawy typu zmęczenie i senność mimo przespanej nocy, musimy iść do lekarza i poprosić o właściwą diagnostykę, aby poświadczyć albo wykluczyć OBS.

Mechanizm bezdechu sennego jest dosyć prosty. Ma miejsce wyraźne zmniejszenie lub zatrzymanie oddechu. Skutkuje to energiczną reakcją twojego organizmu , której celem jest jak najszybsze zaczerpnięcie tlenu. Wybudzamy się i znów zasypiamy, nierzadko nie pamietając rano o wydarzeniu. Głównym etapem prowadzącym do wykrycia OBS zazwyczaj jest klasyczny wywiad lekarza a dodatkowo badanie w gabinecie laryngologa. Ma ono za zadanie zweryfikowanie, czy powodem bezdechu jest anatomia na przykład zwężone gardło albo powiększone migdałki.

Ostateczną diagnozę potwierdza badanie, które już bez cienia wątpliwości poświadcza względnie odrzuca obturacyjny bezdech senny. Skoro podejrzenie schorzenia potwierdzą wykonane testy odbywa się badanie polisomnograficzne. ta profesjonalna diagnostyka polega na na kompleksowym monitorowaniu przebiegu. Gdy potwierdzimy OBS wtedy doktor zarządzi metodę leczenia. Ze 100 niezachwianą pewnością poradzi zakup OptiChamber oraz odmianę stylu życia – większą ilość sportu pozbycie się nadmiernych kilogramów, rzucenie palenia, zmniejszenie spożywania alkoholu.

Najefektywniejsze w mojej ocenie jest używanie tzw. protezy powietrznej. Aparat CPAP, toteż właśnie owa proteza powietrzna, to ciche w pracy urządzenie nieustająco wtłaczające do naszych płuc tlen pod ciśnieniem. Gwarantuje to zdrowy wypoczynek, nierozbijany wybudzeniami, albowiem powietrze podtrzymuje miękkie części dróg oddechowych, zapobiegając ich zapadaniu się. Protezę taką warto używać przez całą noc.