Pierwsze nocowanie poza domem

Pierwsze wyjazdy z małym dzieckiem wiążą się z różnymi trudnościami. Trzeba wszystko dobrze zorganizować i przemyśleć, aby podróż i cały pobyt przebiegły pomyślnie. Liczy się więc dobra logistyka i przygotowanie najlepszej wyprawki dla dziecka.


Czy rodzice czują stres?

Każda dalsza wyprawa z małym dzieckiem wiąże się ze stresem. Szczególnie wtedy rodzice czują podenerwowanie, gdy jest to pierwsza wspólna podróż. Problemy mogą wiązać się z trudami podroży, w czasie której trzeba dziecko karmić, przewijać i usypiać. Nigdy też nie wiadomo, jak organizm malucha zareaguje w trakcie drogi. To wszystko sprawia, że trzeba być bardzo dobrze przygotowanym na różne sytuacje. Inne miejsce zamieszkania to także inne warunki codziennego życia, a także często zmiana klimatu. Trzeba więc zrobić wszystko, aby dziecko jak najmniej odczuło zmiany, zabierając ze sobą zestaw praktycznych rzeczy. Rodzice muszą mieć pewność, że wzięli wszystko, ale to dopiero okazuje się na miejscu. Dlatego też każdy wyjazd jest mniej stresujący i można czuć większy komfort psychiczny.


Jaka wyprawka dla dziecka?

Nie można więc zapomnieć o dobrze skompletowanej apteczce podróżnej, w której znajdą się leki dla dorosłych, ale także i te dla dziecka. Oprócz tego, należy zabrać ze sobą akcesoria do karmienia oraz podręczne pudełeczka i słoiczki, w których będzie można przenosić posiłki przygotowane dla dziecka. Zestaw ubranek, lżejszych i cieplejszych oraz kilka ulubionych zabawek, zwłaszcza przytulanek, to również obowiązkowy zestaw na podróż z dzieckiem. Nie można też zapomnieć o dobrych bucikach, szczególnie wtedy, gdy dziecko już chodzi. Kilka par obuwia na różną pogodę przyda się na pewno.

Oprócz ww. rzeczy bardzo ważny jest także kocyk dla dziecka. Można zabrać ich kilka, zarówno mniejsze, jak i większe o różnym przeznaczeniu. Duży może służyć jako mata do zabawy i kapa na łóżko. Przyda się również do okrywania dziecka w czasie chłodniejszych dni. Mniejszy kocyk dla dziecka przyda się w wózku albo po kąpieli. Ich wykonanie powinno nie pozostawiać nic do życzenia. Idealne obszycie, wyjątkowo miękki i trwały materiał, ciekawe wybarwienie i ewentualne zdobienia – taki kocyk dla dziecka będzie nie tylko praktyczny, ale też miły dla oczu malucha.

Bez tego akcesorium trudno by było przeżyć dobrze wakacyjny wyjazd z dzieckiem. Kocyki dla dziecka może i zajmą trochę miejsca w bagażu, ale są naprawdę bardzo potrzebne.

Każdy wyjazd z maluchem może bardzo stresować. Dlatego też lepiej już wcześniej zadbać o logistyczne zaplanowanie podróży i całego wyjazdu. Skompletowanie wyprawki dla dziecka chociaż z miesięcznym wyprzedzeniem daje więcej komfortu psychicznego dla wszystkich.