Skąd wywodzi się słynna witamina C lewoskrętna?

Już na samym początku warto podkreślić, że pomimo faktu, że jest obecnie bardzo modna, witamina C lewoskrętna tak naprawdę wcale nie ma prawa bytu. Często słyszy się na jej temat w pierwszej kolejności, iż jest tym „cenniejszym” wariantem sztucznie fabrykowanej witaminy, przez co jest znacznie bezkonkurencyjnym, bezpiecznym lekiem przynoszącym nam najlepszą troskę dla naszych organizmów. W obliczu tych publicznie rozpowszechnianych rewelacji chcemy wiedzieć, skąd w rzeczywistości bierze się słynna witamina C lewoskrętna opinie na jej temat są istnym polem minowym.

Właściwości, jakie wykazuje witamina C lewoskrętna

W witaminie C zawierają się 2 zasadnicze związki: kwas L-askorbinowy oraz kwas L-dehydroaskorbinowy.

Powyższe wiadomości są jak najbardziej godne zaufania z prostego powodu rzeczona substancja nie ukrywa przed lekarzami od dekad tajemnic, jest przez nas gruntownie zrozumiana. Na dowód tego rozsądnie powiedzieć iż cząsteczka witaminy C składa się z trzech rodzajów atomów:
· 6 węgla
· 8 wodoru
· 6 tlenu

Jest to niezbędna wiedza dla wyjaśnienia oznaczenia przy pomocy liter, które zauważymy w nomenklaturze tego środka i jakie stoi za ogromnym nieporozumieniem, na bazie jakiego zaistniała ta  ”niesamowita” witamina C lewoskrętna dla spożywających w każdym wieku. Fundamentalną kwestią jest, że oznaczenia literowe , w którym miejscu występuje grupa hydroksylowa która występując po lewej stronie determinuje nazwę oznaczoną literą L – ale w żaden sposób nie jest to równoznaczne z faktem, że oto znaleźliśmy miejsca skąd pozyskiwana jest lepsza odmiana kwasu askorbinowego, teraz już wiesz, że kiedy ktoś podejmie próbę rozmowy na temat ”która witamina C jest najlepsza” będziesz miał gotową odpowiedź. Czy istnieje potrzeba, aby określić stan rzeczy jeszcze dosadniej?

Witamina lewo- i prawoskrętna – nie ma między nimi żadnej różnicy!

Sam fakt, że cząstka istniejąca w witaminie C posiada konkretną konfigurację w nawet najmniejszy sposób nie nominuje jej do nazwy lewoskrętnej, ani może nawet lepszej – odnosi się to jedynie do jej kształtu. Kwestią, która ma znaczenie, jest pewna własność, jaką jest optyczna skręcalność i będzie mieć to związek tym w jaki sposób może skręcać się w konkretnej sytuacji widziane przez nas spolaryzowane światło. Zatem to jedynie właściwość optyczna, natomiast dawkowanie, właściwości – musi pozostać bez zmian. Jedyne, co ma możliwość odróżniać od siebie te witaminy, to ich cena. Nieświadomość konsumentów powoduje w tej kwestii spore różnice.

Witamina C lewoskrętna dawkowanie

Nie dajmy nabić się w butelkę i nie szukajmy przyczyny występowania witaminy C lewoskrętnej, ponieważ tak naprawdę jest ona fikcją, a temat właściwości chemicznych molekuł zawartych w jej strukturze leży u źródeł tego zagadnienia, a nie rzekomo wyjątkowe właściwości.