Sri Lanka stolica:

Sri Lanka to niewielkie państwo , które leży na wyspie Cejlon. Przynależy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego państwa jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczba obywateli owego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach zeszłej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Taki kraj ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnikom. Niesamowite hotele, wyśmienite pożywienie i co najlepsze to ogrom lokalizacji do oglądania. Jedną z atrakcji jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Ogromnie spekakularna budowla, którą należy podczas zachodu słońca, wówczas gdy rodzimi ludzie, którzy są ubrani w szaty białego koloru przybywają z bębenkami, i zapewniają oprawę muzyczną w czasie gdy posąg Buddy jest ukazywany.

Następną atrakcją jest kopalnia szafirów. Na Sri lance jest dużo kopalni, ponieważ lokalni tubylcy wyszukują szlachetnych kamieni, niepatrząc na zagrożenie, czekające na nich w każdym momencie. Zabawa dla turystów, jacy ubóstwiają dreszczyk adrenaliny na swojej skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Wyglądem jest zbliżona do Safari na kontynencie Afrykańskim. Możliwe bardzo jest tam dostrzec ptaki, słonie, krokodyle i inne roślinożerne zwierzęta. Pokusa jest tutaj dla osób, które adorują podróże egzotyczne i zwierzęta.

Dla wielbicieli zwierząt istotny do odwiedzenia jest dodatkowo „sierociniec dla słoni”. Jak sama nazwa wskazuje, trafiają tam słoniątka, które zostały osierocone przez rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z niewoli takiej jaka jest w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Na co dzień odbywają wędrówki przez pobliskie miejscowości, Przebywają na wolności, i to rzekomo robi najogromniejsze wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Aby odwiedzać Sri lankę, należy z początku odbyć odpowiednie szczepienia takie jak:

– Japońskie zapalenie mózgu
– Dur brzuszny
– Wirusowe zapalenie wątroby A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Ponadto realizuje się również szczepienie przeciwko żółtej gorączce, w każdym razie w stronach tych ona nie występuje, lecz wymagana jest w dokumentacji. Pamiętac należy także o w pełni zaopatrzonej apteczce, która jest niezbędna przy każdym wyjeździe za granicę.

Źródło:

Sri lanka visa online