Ubezpieczenia od awarii mechanicznych na samochody używane

Kupno używanego pojazdu to zwykle częstokroć test cierpliwości. Rzekomo asortyment jest bardzo szeroki, natomiast poziom techniczny samochodów rzadko powala. Gdy dodasz do tego zwykłego ludzkiego pecha, Twój portfel ucierpi srodze. Czy możesz ujarzmić niebezpieczeństwo dla domowego budżetu?

Od kilku lat na rynku coraz popularniejsze są oferty gwarancyjne na pojazdy z komisów. Auta z salonów mają gwarancję, lecz taka oferta zwykle nie będzie potrzebna, przecież jak nowiutkie to zazwyczaj bezproblemowo pracuje. W sferze pojazdów z rynku wtórnego problem bywa jednak inny. Tu zagrożenie defektu urasta do rangi problemu a jeżeli zagłębisz się w fora internetowe, to niedługo się przestraszysz albowiem czego nie kupisz, to wykosztujesz się na naprawy. Coś w tym musi być, bo lekceważąc dziedziczną u Polaków predyspozycję do marudzenia, używane auta psują się nierzadko z uwagi na ich zużycie.

Gwarancja na auto z komisów, to oczywiście propozycja która zapewni minimum częściowy zwrot nakładów wizyty w warsztatach, gdy zdarzy się jakaś awaria. Tutaj jednakże warto wczytać się w szczegóły, ponieważ firmy oferują różne pakiety. Od najpopularniejszych, w których odnajdziesz praktycznie tylko holowanie oraz porady serwisowe, po rozbudowane gwarancje. Rozbudowane pakiety oczywiście nie mają bowiem wielu wyłączeń i zazwyczaj pokrywają koszty napraw do paru tysięcy złotych. Zatem pomijając szalenie kosztowne a także specjalistyczne naprawy, mogą uratować Twój portfel.

To prawda trzeba mieć w pamięci, że firmy dostarczające gwarancje są i będą czułe na wszelakie przymiarki marnotrawienia ich dobrej woli. Gdy zerkniesz w sieci opinie o Gethelp, Protect Auto i Autostradzie wówczas oczywiście szybko wyłapiesz, że dyskusje są i będą podzielone. Z jednej strony ludzie uznają ewentualność skorzystania z gwarancji i tychże bezsprzecznie jest większość. Z drugiej strony opowiadane są czasami historie względnie naciągane o niezrealizowanych przez gwaranta świadczeniach. Co najistotniejsze zawsze wynikają one z ignorancji ludzi, którzy nie czytają deklaracji o wyłączeniach. Takowe były przecież czymś naturalnym w każdym wariancie ochrony od samochodowych po ubezpieczenia na życie.

Biorąc powyższe pod rozwagę ocenić należy że gwarancja na samochód z drugiej ręki to bez dwóch zdań produkt atrakcyjny, lecz nie dla wszystkich. Zwykle będzie miał jakieś wykluczenia, a bardzo obszerna ochrona będzie kosztować.