Elektroniczna Autoryzacja Podróży – co to jest eTA

Podróżowanie za granicę nigdy nie były tak proste w organizacji jak współcześnie. Wystarczy paszport a także odrobina zaangażowania, aby zobaczyć wiele państw na różnych kontynentach. Jeśli chodzi o niektóre państwa – formalności trzeba załatwić jeszcze przed wylotem. Na przykład podróż do Kanady potrzebuje autoryzacji wycieczki. Władze niektórych państw dopuszczają zakupić wizę dopiero na lotnisku.

E-wiza do Kanady

Będąc obywatelem Polski, nie trzeba posiadać wizy, by wjechać do Kanady. Należy jednak pozyskać eTA do Kanady – nie jest to tradycyjna wiza, tylko elektroniczna rejestracja Twojej podróży. Chodzi o to, iż należy zarejestrować się na konkretnej stronie internetowej i złożyć aplikację na wejście na teren kraju. Po uzyskaniu eTA bez przeszkód wolno przebywać w Kanadzie przez konkretny czas. Kanada e-wiza to platforma niewątpliwie łatwa w obsłudze, który nikomu nie przyniesie kłopotów. Elektroniczny nauka umoralniająca kosztuje ostatkiem sił nieco dolarów. Pewnie sporo ludzi sądzi, że o wiele prościej byłoby kupić wizę na lotnisku. Warto aczkolwiek docenić, że dzięki systemowi elektronicznemu rejestracja pobytu kosztuje faktycznie niewiele, natomiast pełny proces trwa tylko parę minut.

Co jest niezbędne?

Żeby wszystko poszło zgodnie z planem, kandydat potrzebuje trzech rzeczy: paszportu, maila a także możliwości wykonania opłaty drogą elektroniczną.

Źródło:
einreise kanada eta.