Pralnie a także ich wyposażenie

Otworzenie własnej pralni to poprawny pomysł na biznes, głównie dla tych ludzi, jakie dysponują stosownym kapitałem. W związku z tym, otworzyć pralnię może każdy, bez konieczności posiadania pozwoleń do prowadzenia tego rodzaju działalności. Stosowne wymagania powinien jednak spełniać lokalprzyswajany na potrzeby pralni.

Pralnia – od czego rozpocząć?* Żeby otworzyć swoją pralnię, trzeba wcześniej wziąć pod uwagę pewne realia, do jakich należy m.in. dobór miejsca. Istotne jest, żeby pralnia znajdowała się w widocznym miejscu, w związku z tym najlepiej na dużych osiedlach, przy centrach office-owych czy komercyjnych.

* Nadzwyczaj zasadniczą sprawą jest również właściwa reklama, jaka zachęci ewentualnych klientów do skorzystania z usług pralniczych.

* Nie mniej ważne, a może nawet ważniejsze, jest wyposażenie pralni. Może ono stać się zasadniczym wyznacznikiem sukcesu albo klęski w tym biznesie.

Co składa się na wyposażenie pralni?

Wyposażenie pralni zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Inne jest bowiem wyposażenie pralni chemicznej, a inne wodnej.

* W pralni wodnej najistotniejsze są pralnice, funkcjonujące na zasadzie zwykłych domowych pralek automatycznych. Muszą tam znajdować się także specjalne przemysłowe wirówki, wyposażone w wysokiej jakości filtry i nowoczesne suszarki.

* Wyposażenie pralni chemicznej to przede wszystkim agregat chemiczny, w którym odbywa się kompletny proces prania chemicznego na sucho. To urządzenie nowoczesne, bezobsługowe oraz bezpieczne, lecz nadzwyczaj drogie.

* Na dodatek dla każdego typu pralni niezbędne są stosownie wyposażone stoły pralnicze, żelazka, urządzenia do wytwarzania pary, maglownice, stojaki, wózki, regały, pojemniki czy pokrowce.

Jak wyekwipować pralnię w hotelu?Prowadzenie hotelu wiąże się nierozerwalnie z niezbędnością regularnego praniaznacznej ilości pościeli, ręczników, obrusów czy też odzieży kadry pracowniczej. Naturalnie usługę prania wolno zlecić firmie pralniczej, aczkolwiek inwestycja we własną pralnię jest bardziej intratna. Planując wyposażenie pralni hotelowej, wskazane jest zwrócić uwagę:
– standard lokalu,
– ilość miejsc dla gości,
– średnie obłożenie w ciągu sezonu i roku,
– kwotę osiągalnych wymian pościeli.
Jeżeli chodzi o wyposażenie pralni hotelowej, do najistotniejszych wyposażeń należą: efektywne, współczesne a także energooszczędne pralki przemysłowe i również inteligentne suszarki oraz profesjonalne prasownice.