Zakupy online coraz popularniejsze

Zakupy za pośrednictwem Internetu z każdym rokiem są zdecydowanie bardziej popularne. Początki handlu Internetowego w Polsce były niezwykle ciężkie. Polacy właściwie obserwowali zaawansowane konsumpcyjnie społeczeństwa, przykładowo brytyjskie, czy amerykańskie które to zbiorowo podejmowały w tych czasach zakupy online tymczasem ni byli mimo tego niesamowicie niechętni tej metodzie nabywania produktów.
Wcześniej najpotężniejszymi barierami były: ograniczony dostęp do Internetu oraz brak wiedzy na temat działania e-handlu. Z upływem lat jednakże, na wzór naszych zachodnich sąsiadów coraz więcej naszych obywateli zaczęło dokonywać zakupów w sieci. Jest to wygodne, szybkie i ekonomiczne. W przypadku gdy wyszukujemy w świecie www nawet wyjątkowo specjalistycznego sprzętu starczy wprowadzić w przeglądarkę hasło takie jak „szlifierki Makita”, czy też „wkrętarki Graphite”, a wyświetli się cała lista produktów w różnorodnych sklepach sprzedających online i portalach aukcyjnych typu Allegro. Mamy możliwość sprawdzać oferty i znaleźć najkorzystniejszą możliwość.

Nadal jednakże nie brak także przeciwników zakupów w sieci. Unikają takiego sposobu najczęściej ludzie starsi, którzy często słabo obsługują sprzęt komputerowy i niezbyt pewnie czują się w sieci. Z e-commerce nie skorzystają również takie osoby, jakie nie mają konta w banku. Ostatecznie sceptykami są osoby, jakie wprawdzie skorzystały już z takich zakupów jednak zostały wykorzystane bądź napotkały problem podczas zwrotu towaru. Jest jeszcze niezmiernie duża część konsumentów, jacy w e-sklepach nabywają jedynie pewne produkty, natomiast pewnych raczej nie zakupują. Np dużo osób nie kupi w sklepach online odzieży, bielizny, czy butów, albowiem muszą te rzeczy bezwzględnie przymierzyć. Jest też wielu antagonistów nabywania farmaceutyków w e- aptekach.