5 pomysłów na praktyczny prezent dla seniora

Imieniny, urodziny, Dzień Dziadka i Babci – w ciągu roku jest wiele okazji, aby podziękować seniorom za ich pociechę i miłość, której im nigdy nie brakowało, aby obdarować najbliższych, ilekroć popadali oni w dziecięce lub nastoletnie tarapaty. Kiedy to okres upominków w postaci laurek i akademii szkolnych poszedł w zapomnienie, przychodzi czas, kiedy to warto zastanowić się, jaki prezent da naszym najbliższym seniorom najwięcej radości? Czy będzie to ciepły ręcznik? A może ulubiona książka?

Ciepły ręcznik, multiramka, kawiarka – najlepsze pomysły na prezent dla seniora

Upominkami, które dają wiele radości seniorom, są:

  • Kawiarka w stylu vintage – makinetka lub klasycznie włoska kawiarka to rodzaj małego czajnika ciśnieniowego, w którym na przyrządzenie aromatycznego naparu wystarczy zaledwie kilka chwil. Ponieważ jej wymiary są niewielkie, nie zajmuje ona dużo miejsca. Taka kawiarka pozbawiona jest skomplikowanej elektryki, więc nie psuje się, a w związku z tym nie jest drogim ekspresem ciśnieniowym i nie wprawi w zakłopotanie obdarowanej osoby. Wiele osób czuje się nie zręcznie, otrzymując drogie upominki, a upominek w postaci kawiarki pomoże uniknąć takich sytuacji. Makinetka przyda się w każdym domu, a korzystanie z niej jest nadzwyczaj proste. Mimo że oryginalne kawiarki produkowano z aluminium, to warto pokusić się na wyrób ze stali nierdzewnej, który jest bardziej uniwersalny, a zarazem odpowiedni dla kuchenki indukcyjnej, a więc niezależnie od obecnie posiadanego sprzętu AGD, będzie on ona użytkowana jako mile wspominany prezent.
  • Multiramka z rodzinnymi zdjęciami – jest to prezent, który ucieszy każdego seniora. Zwłaszcza gdy zostaną w niej włożone rodzinne fotografie. Osobisty wybór zdjęć powinien wywołać radosne wspomnienia, a oprawione w ramkę w cudowny sposób udekorują ściany i pozwolą zapewnić ciepły nastrój we wnętrzach. Dzięki bogato zdobionej strukturze i różnorodnym kształtom multiramki są o wiele ciekawszym wyborem od modeli eksponujących pojedyncze zdjęcie. To także idealny pretekst dla dziadków, aby pochwalili się zdjęciami swoich najbliższych podczas wizyty znajomych.
  • Dzbanek ze szkła z porcelanowym zaparzaczem – chyba niewiele osób wyobraża sobie dzień bez ulubionej herbaty. Dlatego dzbanek ze szkła z porcelanowym zaparzaczem jest idealnym pomysłem na praktyczny prezent. Tego typu naczynie pozwala przyżądzić kilka filiżanek gorącego napoju jednocześnie. Uchwyt i porcelanowe sitko przeważnie są zdobione kwiecistym motywem, który ślicznie eksponuje się na stole.
  • Ręcznik z bawełny egipskiej – jest to jeden z bardziej praktycznych upominków. Każdy codziennie używa tego przyboru łazienkowego nawet kilkanaście razy dziennie. Dla ukochanego seniora warto wybrać ten najlepszy – czyli taki, który będzie miękki w dotyku, chłonny oraz nie będzie wywoływał podrażnień skóry. Ręcznik z bawełny egipskiej to ręcznik cechujący się wszystkimi wyżej wymienionymi właściwościami. Pozostało jeszcze trafić w ulubiony kolor lub w ciekawy wzór i ręcznik stanie się doskonałym prezentem dla seniora.
  • Pojemniki na przyprawy – przeważnie, szklane pojemniki są na ogół kojarzone ze zbyt wyszukanym prezentem, jednak wykonane z ceramiki szlachetnej i pięknie zdobione, trafią w gusta każdego. Gotowe podpisy pozwolą szybko rozeznać się, gzie skryta jest konkretna przyprawa, jak i doskonale spisują się jako detal zdobniczy.

Sposób przekazania prezentu ma ogromne znaczenie

Obdarowując drugą osobę, w tym osobę starszą, nie chodzi o podanie kwoty. Przede wszystkim najważniejsza jest pamięć. Prezent nie musi kosztować dużo, aby sprawił on przyjemność. Ładnie opakowany drobiazg z serdeczną dedykacją często daje więcej radości, niż kosztowny podarunek, który w pośpiechu został wybrany w sklepie, bez zmartwień o kwestie estetyczne.

Trudno zajrzeć w głąb duszy i odgadnąć, o czym tak naprawdę marzy druga osoba. Sam prezent, choć dość atrakcyjny, nie musi ucieszyć tak bardzo, jak wspólne spędzone chwile. Czasem dłuższe odwiedziny u seniora, bez żadnej okazji, sprawią, iż będą oni nad wyraz szczęśliwi. Często natłok obowiązków sprawia, iż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nic nie zastąpi obecności drugiego człowieka, a opamiętanie przychodzi dopiero wtedy, kiedy na świecie braknie ukochanych osób lub sytuacja się odwróci.