pieluchy bambusowe

Tkaniny bambusowe jako idealne rozwiązanie dla wrażliwej skóry niemowlaka

Zatroskani rodzice chcą jak najlepiej dla swojego nowo narodzonego dziecka. Podczas zakupu produktów mających kontakt z dzieckiem należy postawić na jego bezpieczeństwo i naturalny charakter. Tkaniny bambusowe spełniają oba te aspekty, dlatego pieluchy bambusowe to zdecydowany niezbędnik w wyprawce.

Ochrona delikatnej skóry dziecka

Skóra niemowlaka w pierwszych miesiącach życia jest bardzo wymagająca oraz wrażliwa na każdy zewnętrzny bodziec. Rodzice, mając to na uwadze, szczególnie przyglądają się składom ubrań, pieluszek czy kocyków, gdyż chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Ludzie mają dużą świadomość, dlatego dobierają ostrożnie rzeczy mające kontakt z dzieckiem. Stawiamy na ekologię i bezpieczeństwo potwierdzone oczywiście specjalnymi certyfikatami i standardami. Z racji tego coraz większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się włókna bambusowe.

Bambus jako w pełni naturalny surowiec

Bambus to roślina zupełnie niegroźna dla środowiska naturalnego, a uprawa nie należy do wymagających. Ważne jest, że nie trzeba dodawać nawozów oraz innych substancji mogących zaszkodzić naszej planecie. Jest to roślina, która bardzo szybko rośnie, a co więcej pochłania znaczną ilość dwutlenku węgla, który w dzisiejszych czasach jest produkowany w bardzo dużych ilościach. Decydując się na zakup ubranek czy pieluszek wykonanych z tego włókna, stawiamy na delikatność i miękkość. Swoją lekkością przypomina jedwab, dlatego podczas kontaktu tego materiału ze skórą dziecka z pewnością nie otrzymamy sprzeciwu.

Pieluchy bambusowe jako alternatywa do bawełnianych

Właściwości tej tkaniny sprawiają, że pieluchy bambusowe są lepszym rozwiązaniem niż klasyczne bawełniane. Posiada on właściwości termoregulacyjne. Co to oznacza? Przykrywając nią dziecko, zapewni przyjemne uczucie chłodu w ciepłe dni, natomiast zimą utrzymuje ciepło. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie przepuszcza ona szkodliwych promieni ultrafioletowych, dlatego sprawdza się jako osłonka na wózek. Kolejną zaletą jest zwiększona chłonność tego materiału w porównaniu do klasycznej bawełny. Z tego względu pieluchy bambusowe sprawdzają się lepiej niż tetrowe czy flanelowe. Dodatkowo ma działanie antystatyczne, antygrzybiczne i bakteriobójcze. Dzięki tym cechom powstawanie nieprzyjemnych zapachów jest znikome.

Wady tkanin wykonanych z bambusa

Poza licznymi zaletami znajdzie się także kilka wad, ponieważ nie wynaleziono jeszcze idealnego materiału pod każdym względem. Szybciej niż w pozostałych rodzajach pieluszek widać oznaki użytkowania oraz zmechacenia. Naturalny charakter tych włókien sprawia, że widać na nich zagniecenia, dlatego z pewnością nie przypadną do gustu tym, którzy nie lubią prasować. Swoją strukturą przypomina jedwab, dlatego podczas prania należy przestrzegać tego, co zaleca producent. Dodatkowe płyny do płukania i wszelakie środki zmiękczające powodują utracenie tak cennych właściwości tej rośliny. Zaletą wymienioną powyżej jest chłonność tego materiału. Może ona także stać się wadą. Rzeczy wykonane z włókien bambusowych długo schną. Mimo tych wad bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup pieluszek i ubrań wykonanych z tej delikatnej tkaniny ze względu na bardzo wrażliwą skórę niemowlaka.