Jak funkcjonuje lecznictwo na Wyspach?

Coraz częściej do głosu dochodzą krytyczne opinie o służbie zdrowia w Polsce. Wśród zarzutów powtarzają się zbyt długi czas spędzany w kolejkach do przychodni, a także rejestracja do specjalistów na odległe terminy. Do tego ceny za leczenie prywatne i podejście lekarzy. To i tak nic w zestawieniu do tego, jak funkcjonuje lecznictwo na Wyspach Brytyjskich.

Polska apteka UK – naprzeciw potrzebom rodaków

Ilu nie zapytałby Polaków w Wielkiej Brytanii, przeważnie wybierają wizyty u polskich lekarzy niż lokalnych. Nie bacząc na utrudnienia powiązane z kosztami dojazdu oraz z uzgodnieniem terminu przyjaznego choremu, po stronie korzyści zapisuje się głębsza diagnostyka i rzeczywista poprawa stanu zdrowia. Nie bez powodu również polskie wyroby medyczne, przeważnie lekarstwa, ale i medykamenty stosowane doraźnie, bez recepty, ponadto kosmetyki czy preparaty ziołowe, oferuje apteka online UK. Inną korzyścią płynącą z wizyty w aptece jest to, że farmaceuta może postawić wstępną diagnozę tak samo skutecznych jak lekarz.

Mimo że może to bawić, wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w Zjednoczonym Królestwie może skończyć się diagnozą na podstawie wiedzy z wyszukiwarki internetowej. Ironicznie rzecz ujmując, atut tej sytuacji to pełna jasność – pacjent nie musi wybierać się do specjalisty, a już na pewno do prywatnej przychodni, w której najczęściej zostawia się spore sumy.

Między brytyjską a polską służbą zdrowia różnice są bardzo wyraźne Rozpoznania stawiane na podstawie internetu to jedynie mały fragment przypadłości, z którymi zmaga się tamtejsza służba zdrowia. Niestety umówienie się na zwykłą wizytę lekarską, daje w efekcie dziesiątki nieodebranych połączeń, bez gwarancji zapisania się na dany dzień. Potrzebujący pomocy pacjent traci przy telefonie kilka dni, w niektórych przypadkach nawet do miesiąca. Opieka zdrowotna działa także w w miejscach funkcjonujących na zasadzie naszych izb przyjęć lub SOR-ów, ale obowiązuje tam zasada, że do badania lekarskiego kwalifikuje pielęgniarka.

Dlaczego apteka online UK?

Jeśli uwzględnimy słabe przygotowanie i wysokie ceny brytyjskiej służby zdrowia, apteka online UK stanowi rozsądną alternatywę dla Polaków na Wyspach. Zjednoczone Królestwo rozczarowuje słabą jakością usług medycznych, lecz za sprawą aptek polskich nasi krajanie mają szansę nabywać polskie wyroby zdrowotne w korzystnych cenach.