Awans w firmie – szanse i zagrożenia, którym musisz sprostać

O awansie w firmie marzy każdy pracownik. To zwykle wyższa pensja, większy prestiż, ale i przeważnie zwiększająca się liczba obowiązków. Odpowiedzialność, o której trzeba pamiętać. Jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą awans? Dlaczego przy takiej okazji przydają się szkolenia dla menedżerów?

Szkolenia dla menedżerów a awans

Szkolenia dla menedżerów to tak naprawdę propozycja dla wszystkich osób zarządzających. Nie ma znaczenia branża czy zespół, nad jakim panuje konkretna osoba. Chodzi o to, by zdobywać umiejętności wpływające na lepsze zarządzanie, bardziej efektywną pracę. To wszystko ma zaś znaczenie dla lepszych zysków. Szkolenia dla menedżerów przynoszą wymierne korzyści kadrze zarządzającej i całej firmie, która potrafi ze sobą owocnie współpracować.

W przypadku awansu tego typu szkolenia często są obowiązkowe. Właścicielom firm zależy bowiem na tym, by do zysków dochodzić w sposób efektywny. Podejmować lepsze decyzje, ale i umieć je dostosowywać do sytuacji zastanej, nawet tej pojawiającej się nagle. To jedna z korzyści awansu – możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, nieustannej nauki i wykorzystywania zdobytych umiejętności w codziennej pracy.

Warto jednak pamiętać o tym, że szkolenia dla menedżerów to nie są uniwersalne kursy. Muszą być one dopasowane do potrzeb firmy, jak i kadry zarządzającej. Do wyboru są szkolenia nastawione na coaching, mentoring, psychologię szefa czy sztukę prowadzenia zebrań i negocjacji. Wybierać można również pośród szkoleń menedżerskich związanych z umiejętnościami zarządzania zespołem oraz podnoszenia efektywności w podejmowanych działaniach. Indywidualne dopasowanie to krok do sukcesu całego przedsiębiorstwa.

Czym „grozi” awans w firmie?

Awans to nie tylko lepsze wynagrodzenie. To znacznie większa odpowiedzialność i prestiż. Co za tym idzie, trzeba bardziej się starać i nie można pominąć etapu intensywnej nauki. Nierzadko nawarstwia się obowiązków, które pociągają za sobą więcej godzin pracy niezbędnych do wypracowania. Do tego znacznie większe ryzyko błędów, tych o niemałej skali, co oznacza konieczność powzięcia ich konsekwencji.

Plusy i minusy – każdy awans je ma, ale szkolenia dla menedżerów to propozycja, która sprawia, że na wyższym stanowisku można sobie lepiej poradzić.