granulki do prania

Czym różnią się powszechnie stosowane produkty do prania?

Coraz częściej na sklepowych półkach spotkać można produkty typu all-in-one, które mają za zadanie ułatwić codzienne prace porządkowe i gospodarcze w domu. Czas jest dla współczesnego człowieka szczególnie cenny, więc wszystkie rozwiązania usprawniające i przyspieszające codzienne zadania jak potrawy typu instant czy granulki do prania i zmywarki są dzisiaj szczególnie chętnie kupowane.

Jakie granulki do prania i zmywania wybrać – odpowie producent

Na rynku istnieje wiele produktów, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie lub mają podobny skład, ale ich jakość z zwalczaniu zabrudzeń czy myciu powierzchni jest zdecydowanie niższa od wiodących marek w danym segmencie. Klienci i klientki sięgający po konkretne granulki do prania lub zmywarki bardzo często kierują się rekomendacjami producenta ich sprzętu AGD w domu – jest to bardzo słuszna strategia. Kupując nową pralkę do łazienki bądź zmywarkę do kuchni, mamy do wyboru raptem kilku dobrze znanych producentów, z których każdy informuje zarówno na obudowie swojego urządzenia jak i w kilku miejscach instrukcji użytkowania lub karty produktu – jakie kapsułki i granulki są szczególnie polecane do użytkowania w danym modelu. Wybierając określoną pralkę nie trzeba oczywiście decydować się na te granulki do prania, które zostały niekiedy ze względów marketingowych lub biznesowych zaproponowane przez danego producenta.

Bezpieczne i skuteczne granulki do prania

Od wielu lat wśród polskich konsumentów dominuje przekonanie, że chemia sprowadzona z niemieckiego rynku, wyprodukowana nawet przez tę samą markę co w Polsce, posiada wyższą skuteczność. Obecnie jednak równie skuteczne i bezpieczne środki piorące produkowane są na naszym rodzimym rynku, zaś stężenie chemii w granulkach i kapsułkach może być w całej Unii Europejskiej takie samo. Warto zawsze pamiętać o tym, że jest to silna chemia, która bardzo często posiada dodatkowe funkcje – nabłyszczania naczyń, odplamiania czy wybielania tkanin albo zmiękczania wody i czyszczenia filtrów. Sięgając po konkretne marki środków piorących i czyszczących można mieć pewność, że żaden ze składników aktywnych mieszanki chemicznej zastosowanej w danej granulce nie uszkodzi elementów konstrukcyjnych sprzętu. Nowoczesne granulki do prania są wielozadaniowe i coraz częściej znaleźć można produkty oferowane jako uniwersalne i wielozadaniowe – skutecznie piorące zarówno tkaniny kolorowe jak i białe. Do tego typu produktów należy podchodzić z pewną rezerwą – o ile sprawdzają się przy praniu bieli oraz kolorów pozbawionych poważnych plam i zabrudzeń, o tyle zawiodą raczej przy trudniejszych plamach i trwałym zabrudzeniu.